Kruk S.A.

KRUK S.A. promuje T@lenty Informatyczne


KRUK od lat jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Najwyższa pozycja firmy to także zasługa nowatorskich rozwiązań informatycznych służących do obsługi procesu odzyskiwania należności. KRUK stale tworzy i rozwija własne aplikacje i rozwiązania IT oraz nieustannie poszukuje młodych, zdolnych specjalistów z tej dziedziny. Nic dziwnego zatem, że spółka zaangażowała się w konkurs promujący utalentowanych informatyków.

W swojej 12-letniej historii KRUK stworzył wiele autorskich rozwiązań informatycznych. Już w 2002 roku zaczęto tworzyć zaawansowany autorski system windykacyjny o wdzięcznej nazwie Delfin. Dzięki tej aplikacji można sprawnie zarządzać milionami spraw o wartości wielu miliardów złotych. Najnowszym dziełem jest aplikacja internetowa e-KRUK, która pozwala osobom zadłużonym samodzielnie zarządzać swoimi zaległościami płatniczymi przez Internet, bez udziału pracowników KRUKa. To idealne narzędzie dla osób, które chcą szybko rozwiązać problem długu, bez potrzeby osobistego kontaktu z firmą windykacyjną. Można je porównać do bankowości internetowej.

Stworzone przez nasz zespół rozwiązania informatyczne są doceniane również w prestiżowych konkursach – opowiada Łukasz Neuman Dyrektor ds. IT w KRUK S.A. – W tym roku otrzymaliśmy tytuł „Lider Informatyki 2010” w konkursie organizowanym przez miesięcznik „Computerworld” (w poprzednich latach dwukrotnie byliśmy finalistami tego konkursu). Naszym sukcesem jest także uzyskanie tytułu „Lider Innowacji” za usługę e-KRUK.

KRUK stale poszukuje młodych zdolnych absolwentów i studentów kierunków informatycznych. Zatrudnia najzdolniejszych programistów, administratorów, informatyków, a w Grupie Kapitałowej KRUK pracuje ponad 80 pracowników IT we Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju oraz w Bukareszcie i Targoviste (w Rumunii, gdzie firma utworzyła swoją spółkę-córkę).

Nic zatem dziwnego, że KRUK aktywnie włączył się w promowanie młodych talentów informatycznych i ponownie wspiera wałbrzyski konkurs organizowany wśród młodzieży. Być może wśród uczniów biorących udział w konkursie „T@lenty Informatyczne” są przyszli twórcy sukcesów firmy.

Firma KRUK S.A. została założona w 1998 r. Niezmiennie od kilku lat to największy podmiot na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami – multioperator windykacyjny, który w swojej Grupie posiada spółkę zajmującą się windykacją polubowną wierzytelności konsumenckich i gospodarczych (KRUK S.A.). Spółka posiada również uprawniania do serwisowania wierzytelności sekurytyzowanych przez fundusze sekurytyzacyjne. W ramach Grupy Kapitałowej KRUK działają ponadto kancelaria radców prawnych zajmująca się inicjowaniem postępowań sądowych i egzekucyjnych (Kancelaria Prawna RAVEN), biuro informacji gospodarczej gromadzące dane o płatnościach i dłużnikach (Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.), Biuro Detektywistyczne KRUK oraz spółka sekurytyzacyjna. Grupa specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu wierzytelnościami na skalę masową. KRUK zarządza wierzytelnościami banków, pośredników kredytowych, firm ubezpieczeniowych, firm leasingowych, pakietami spraw telefonii stacjonarnych i komórkowych, telewizji kablowych, platform cyfrowych, zakładów energetycznych, gazowni, firm z sektora FMCG. Centrala operacyjna spółki mieści się we Wrocławiu. Na terenie całej Polski firma posiada 8 oddziałów regionalnych i prawie 50 przedstawicielstw terenowych. Obecnie spółka zatrudnia ponad 1000 osób.

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | darmowe domeny pl | | gdzie kupić hosting www.hb.pl