T@lenty Informatyczne XI

Dnia 12 grudnia 2011 już po raz jedenasty odbył się Konkurs Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne”. Miejscem organizacji konkursu ponownie był Dolnośląski Park Technologiczny„t-park”, a organizatorami byli: Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, firma heapmail Internet Solutions sp. z o.o. oraz Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Po raz kolejny mecenatem Konkursu został Rotary Club Świdnica-Wałbrzych, sponsorem - firma KRUK S.A., a honorowy patronat objęli Dolnośląski Kurator Oświaty i Starosta Wałbrzyski.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych. Do XI edycji konkursu zgłosiło się 43 uczniów szkół gimnazjalnych, w tym 40 chłopców oraz 3 dziewczęta, a także 39 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wśród których było 36 chłopców i 3 dziewczęta. W konkursie udział wzięło ogółem 82 uczestników, w tym 6 dziewcząt.

Uczestnicy konkursu to uczniowie szkół mieszczących się w następujących miejscowościach: Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Nowa Ruda, Głuszyca, Świdnica, Świebodzice, Bielawa, Czarny Bór, Kamienna Góra, Boguszów Gorce.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody:
zdobywcy I miejsc w obydwu kategoriach wiekowych otrzymali wysokiej jakości tablety - Samsung Galaxy Tab, oraz roczne stypendium ufundowane przez Rotary Club Świdnica – Wałbrzych. Nagrodą za zajęcie II miejsca był  monitor SyncMaster 23'' LED Full HD, a za III miejsce – tablet piórkowy Wacom Bamboo Special Edition. Było więc o co walczyć!

W tegorocznej edycji „T@lentów Informatycznych” w kategorii szkół gimnazjalnych miejsca na podium zajęli: I miejsce – Weronika Nitka z PG nr 13 w Wałbrzychu, II miejsce – Paweł Redman z PG nr 6 w Wałbrzychu oraz III miejsce – Tomasz Szewczyk z PG nr 1 w Świdnicy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wywalczył Karol Cichocki z ZSP „Energetyk” w Wałbrzychu, II - Kacper Buczyński z ZS w Bielawie, a miejsce III – Sebastian Łupkowski z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | darmowe domeny pl | | gdzie kupić hosting www.hb.pl